Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dovolená v Peru - to není jen Machu Picchu

Peru je dědicem dávných kultur a pyšní se významnou koloniální tradicí. Je kouzelnou zemí s jednou z nejbohatších biodiverzit světa. Po staletí se tu střetávaly odlišné kultury, které umožnily vznik jedinečného dědictví. Peru je místem, které by měl v životě každý navštívit. Je totiž živoucí legendou oplývající nesmírným přírodním, kulturním a historickým bohatstvím.

Peru má pro cestovatele nesmírné kouzlo a není se čemu divit, tato jihoamerická země toho nabízí opravdu hodně:

- země s bohatou historií
- unikátní směsice indiánských kultur a kolonizace
- přítomnost jednoho z divů světa, Machu Picchu
- levná země
- jedinečná příroda
- vysoké Andy i dlouhá pobřeží


Foto: vodopády v peruánských Andách

Ke vstupu na území Peru je zapotřebí vlastnit cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců po návratu. V případě turistických cest obyvatelé České republiky nepodléhají vízové povinnosti. Při vstupu do Peru obdržíte vstupní lístek, který musíte vyplnit a jednu jeho část si uschovat a odevzdat na konci pobytu. Při odletu budete nuceni zaplatit letištní poplatek, který činí okolo 30 amerických dolarů. Před odletem do Peru je dobré konzultovat aktuální zdravotní situaci v zemi s doktorem.

Platidlem je nový sol. Jeden nový sol koupíte za necelých 8 Kč. Směnit jej můžete v Peru v bankách a směnárnách nejlépe za americké dolary. Ve velkých městech jsou bankomaty, některé obchody a hotely akceptují platební karty.

Letadlem nejpravděpodobněji doletíte do hlavního města Limy, odtud se můžete vydat (ideálně autobusem) kamkoliv budete chtít. Přírodní krásy a historické památky jsou totiž rozesety po celém území státu.

Přímo v Limě se nachází nádherná katedrála, arcibiskupský palác, klášter San Francisco a náměstí Plaza de Armas. Za návštěvu stojí místní Museo de Oro, kde se budete moci obdivovat sbírky zlatých předmětů a třeba i mumií. Vrcholem vaší dovolené v Peru určitě bude návštěva slavného Machu Picchu. Ruiny tohoto dávného inckého města skrytého v peruánských Andách byly objeveny až v roce 1911. Před nedávnem bylo Machu Picchu zvoleno za jeden z nových divů světa.


Foto: Machu Picchu - starověké ztracené město Inků

Samotné Andy jsou úctyhodným pohořím dosahující výšky přes 6 000 m. V okolí nejvyšší hory Peru leží stejnojmenný Národní park Huascarán s jednou z největších biodiverzit flóry na světě. Tvrdí se, že tento národní park patří mezi nejmystičtější místa planety.

Mezi turisty je velmi oblíbené i jezero Titicaca nacházející se v Centrálních Andách, na jehož břehu leží přístav Puno, kde najdete i mezinárodní letiště. Právě Puno je označováno jako hlavní město peruánského folkloru.

Zapomenout byste neměli ani na město Cuzco, které je zařazeno na seznamu UNESCO. Nachází se zde kromě jiného pevnost Sacsayhuamán, která sehrála významnou roli v době španělské kolonizace.

V Peru se nachází množství rezervací a národních parků, které střeží nádhernou přírodu této země. Za zmínku stojí náhorní plošina Nazca, kaňon Colca, nebo Národní přírodní rezervace Paracas.


Foto: pohoří Huayhuash - průsmyk San Antonio

Při svém pobytu v Peru určitě ochutnejte peruánskou kuchyni. Je vynikající, založená na hovězím mase a mase z lam. Místní specialitou je pečené morče. Tradiční přílohou je upravená zelenina. Server DOVOLENA.CZ doporučuje vyhýbat se nebalené vodě, a to i v restauracích. Její kvalita je totiž často velmi špatná.

Prozkoumejte tuto pokladnici dávných kultur. Navštivte dávné chrámy a překrásné přírodní scenérie
Navštivte jedinečné Peru!

- PR článek -

Dovolena.cz - Student Agency 
Dům pánů z Lipé  
nám. Svobody 86/17 
602 00  Brno-město

nonstop zákaznická linka: 800 100 300 
tel: 542 424 242 

info@studentagency.cz 
www.dovolena.cz 
www.studentagency.cz

Článek byl zobrazen 8 269 krát.

Kontextová reklama

  • To nejlepší z Peru s CK SIMON-TOURIST

    Šestnáctidenní zájezd po Peru s místním i českým průvodcem už z Prahy. Navštivte s námi Andy, místa dávných civilizací i místní indiány. Nechte se okouzlit bájným Macchu Picchu, tajemným jezerem Titicaca a vzneste se nad geoglyfy na pláni Nazca. Na krátký čas zavítáme i k Tichému oceánu.
  • Dovolená 2019 - zájezdy a last minute zájezdy do celého světa

    V naší nabídce najdete tisíce zájezdů do celého světa od cestovních kanceláří z ČR i zahraničí. Porovnejte si nabídky jednotlivých kanceláří a vyberte si tu nejvýhodnější.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko